Pod biało-czerwoną 17.09.2020

Pod biało-czerwoną

17.09.2020

Drodzy Mieszkańcy, zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Pod biało-czerwoną". 
Samorządy, które zbiorą odpowiednią ilość głosów online, otrzymają maszt i narodową flagę. W przypadku naszej Gminy do realizacji projektu wystarczy 100 głosów.  Aby zagłosować należy wejść na stronę https://bialoczerwona.www.gov.pl, wybierając Gminę Nowa Wieś Wielka. 

Zdjęcie

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Szczegóły akcji (tutaj).
Umieszczenie flagi na maszcie to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które oddali życie nasi przodkowie. „Pod biało-czerwoną” to inicjatywa, która uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny i zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.Jak podaje Kancelaria Premiera trzy gminy z największą procentowo liczbą podpisów odwiedzi Prezes Rady Ministrów. Premier weźmie udział w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

Zdjęcie

Dołącz do nas!
Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn!

Organizatorzy projektu: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji

metryczka


Wytworzył: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Cyfryzacji (17 września 2020)
Opublikował: Anna Bialik-Pieszak (17 września 2020, 08:04:12)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 59