Agroturystyczne perspektywy - Rękodzielnictwo - alternatywne źródło dochodu


Zdjęcie ZdjęcieInformacja o realizacji projektu pn. „Agroturystyczne perspektywy”

 
Gmina Nowa Wieś Wielka od miesiąca września 2009 r. realizuje projekt pn. „Agroturystyczne perspektywy”, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W miesiącu grudniu 2009 r w ramach projektu zakończyliśmy realizację pierwszego modułu szkoleniowego „Świadczenie usług cateringowych i obsługi gości z wykorzystaniem dziedzictwa kulinarnego”.

Od 16 stycznia do 27 lutego 2010 r. realizujemy drugi moduł szkoleniowy - warsztaty "Rękodzielnictwo - alternatywne źródło dochodu". W ramach tego modułu odbyły się już trzy dni warsztatowe:
1. "Wyroby na bazie papieru - wyrób kartek okolicznościowych" w ramach którego uczestnicy wykonywali m.in. kartki świąteczne, urodzinowe, okolicznościowe z różnego rodzaju papieru, w tym czerpanego. Kartki były sporządzane również przy użyciu naklejek, farb i innych ozdobników, a także przy użyciu wycinarek do papieru i stempli.

Zdjęcie 

2. "Wyroby na bazie papieru - decoupage i kwiaty z bibuły". W ramach tych warsztatów uczestnicy wykonywali decoupage na deskach, a także kwiaty z bibuły i krepy.

Zdjęcie

3. "Wyroby na bazie sznurka - podstawy makramy". Zajęcia były poświęcone sztuce makramy. Uczestnicy poznawali zasady układania i wiązania sznurka, w tym podstawowych węzłów makramy, a także możliwości zdobienia suszem i kwiatami oraz farbowania sznurka.

Zdjęcie


Ponadto informujemy, że trzecim modułem realizowanym w ramach projektu będzie szkolenie "Agroturystyka od podszewki". Zajęcia rozpoczną się w 13 marca 2010 r., a nabór potrwa tylko do 12 marca br. - Ilość miejsc ograniczona!!!  Informujemy, że w module tym będzie uczestniczyć 20 osób, w tym po 5 uczestników  dotychczas realizowanych modułów - jeżeli wyrażą taką chęć. Uwaga liczy się kolejność zgłoszeń!!!

W sprawie zapisów na ostatni moduł i wypełnienia stosownych dokumentów należy kontaktować się z Panem Szymonem Giżyckim (Urząd Gminy Nowa Wieś Wielka, ul. Ogrodowa 2, pokój nr 2, nr tel. 052 320 68 71, e-mail: fundusze@nowawieswielka.pl).

metryczka


Wytworzył: Piotr Łęgowski (6 lutego 2010)
Opublikował: Piotr Łęgowski (6 lutego 2010, 13:40:05)

Ostatnia zmiana: Piotr Łęgowski (9 marca 2010, 11:44:52)
Zmieniono: aktualizacja daty zakończenia naboru na III moduł szkoleniowy

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 4998